V osmdesátém osmém roce minulého století zakládá BOBR, POPELKA, ŠTĚNĚ, BORŮFKA A FÍK oddíl, tehdy ještě mladých ochránců přírody. Předchůdcem Bobříků byl oddíl Robinsoni, který spoluvedl Bobr (asi od roku 1986).

První schůzka byla v neděli 10. ledna 1988 a tedy i den zrodu je slaven 10. ledna každým rokem. Na první schůzce bylo několik dětí, mezi nimi Zajíc a o týden později i Veverčák. Veverčáka vidíte na fotografii současné (2002) vpravo dole. Je zde s Káčou (vedoucí skautského oddílu Watuta), která hodně ovlivnila Bobříky někdy kolem roku 1990-1991. Bobříci se měli spojovat právě s tímto oddílem a jedním z odpůrců spojení Byl právě Veverčák. A po letech se setkali na Bambiriádě...

Kde jsme měli svou Bobří hráz
Sídlem po dlouhý čas byla nejdříve první a pak druhá maringotka. V krásně romantickém prostředí vlastnoručně dotvářené klubovny přímo u Hostivařského lesoparku, jsme prožili neopakovatelné chvíle. Jeden podzimní večer zkoušeli dva patnáctiletí kluci, zda-li maringotka hoří. Hořela. Shořelo vše a bylo to smutné. Nastalo období různých kluboven. Ve škole, v suterénu paneláku, ve vile na Vinohradech, dál pak v kočárkárně ve Vršovicích a také v buňce na Chodově. V poslední době se událo velké stěhování, které naštěstí nezapříčinil žhář, ale bytové družstvo jež se prostory v bajkalské ulici, nedaleko Edenu, rozhodlo prodat. Nyní tedy sídlíme kousek od metra Strašnická, v Ulici Saratovská 27.

Pojď s námi tam kde nebe je vysoké a modré...
Takřka každý víkend s námi můžeš něco prožít. Pro jednodenní i víkendové výpravy je připraven zajímavý program, pokaždé v novém prostředí. Poznáváme přírodu a památky v celé ČR. Nejraději máme výpravy s nocováním pod širákem a vandrováním po ČESKÉM RÁJI, ČESKOSASKÉM ŠVÝCARSKU... Pořádáme podzimní, zimní, jarní i velikonoční prázdniny. Pokaždé někde jinde. Tak nejlépe poznáme krásná místa v Čechách. Navštívili jsme také zahraničí - Slovensko, Rakousko, Německo, Polsko a Chorvatsko.

Naše LETNÍ TÁBORY pořádáme každý rok. Zpočátku jsme měli tábory na 21-24 dnů, ale z důvodu dovolených vedoucích i finanční náročnosti jsme nakonec skončili převážně u dvoutýdenních táborů. Bobříci začínali stálými tábory, pak se přidali i putovní (většinou tak byly tábory dva - jeden putovní a pak velký Bobří tábor).  Stálé tábory jsme měli v jižních Čechách, v Novohradských horách, v Posázaví, na nádvoří hradu Zvířetice, u Slapské přehrady, na Podblanicku, v Jihlavských vrších, v České Kanadě... Putovali jsme Třeboňskem, Šumavou, Chodskem, podnikli jsme dokonce i dva velké zahraniční vandry - za krásami Slovenska a vrcholem byla expedice NÁRODNÍ PARKY CHORVATSKA.

I pro další děti...
Pořádali či spolupořádali jsme také několik velkých akcí. Tou největší je Bambiriáda, kde starší Bobříci a vedoucí pomáhají v organizačním štábu a pořadatelském sboru. Naše skupina byla u zrodu oblastního kola a pak i republikového finále Dětské Porty. Tradičně jsme se účastnili akce s názvem Vršovický kecaný koláč. Dostaneme se tak k mnoha prospěšným a zajímavým činnostem...

Naše stupně - Bobří hráze
Všichni, děti i vedoucí, si plní BOBŘÍ HRÁZE. Hráze jsou oddílové stupně různých barev. Šňůrka v barvě dosažené Hráze je součástí našeho Bobřího šátku.

T.O.Bobříci tu jsou pro všechny děti od 1. třídy základní školy. V našich oddílech uvítáme další nováčky ve všech věkových kategoriích.

Je nás něco kolem šedesátky človíčků. Hledáme cesty. Snažíme se připravovat program zajímavý pro všechny. V ledasčems se musíme ještě hodně učit. Máme řadu problémů. Ale cesta bez překážek nevede nikam. Nejdůležitější je NADŠENÍ, TOUHA UDĚLAT NĚCO PRO DRUHÉHO, PŘÁTELSTVÍ A VYTRVALOST.

To jsou T.O.Bobříci.

Fotografie

Tábor Kačlehy - 1991

Kronika 1994
Kronika 1995 - 1997
Kronika Tapase - 2001