Bobří výpravy se středověkou tématikou

Hradní výprava - Strážci Dračí brány je již za námi, ale již se připravuje další zajímavé dobrodružství. Tentokrát zavítáme do země Éiré, kde na vás bude čekat mnoho bájných stvoření. Více toho neprozradím. Pojeďte s námi.

Již uběhlo mnoho let co jsem začal dělat hradní výpravu, rozhodli jsme se jako organizátoři trochu předělat herní systém, takže se můžete těšit na novinky a zkrátka nepřijdou ani nováčci ani již staří veteráni hradních výprav co již jsou zoceleni mnohými boji.

Vzhledem k tomu, že se mnoho z vás zajímá o středověk a mnohé by jistě zajímalo několik informací k životu v něm a dalším věcem s tím spojených. Rozhodl jsem se udělat tuto stránku, kde jsou umístěny odkazy na některé zajímavé stránky se středověkou tématikou, které jsem objevil při přípravě Tábora 2008 - Tajemnství ztraceného hradu.

Tímto vás prosím o spolupráci. Pokud objevíte, někde nějakou stránku, která by se hodila k tomuto tématu, tak mi pošlete odkaz a já jej sem přidám. Pokud také bude te mít nějaké nápady jak tyto stránky upravit tak mi také dejte vědět na rejsek(zavinac)bobrici.cz

Ke stažení

Soubory ke stažení komentář
Zločin na Zlenicích hradě - Hra.pdf můžete si najít vraha
Táborový zpěvník - Tajemství ztraceného hradu 2008.pdf Písničky z něj jsou velmi oblíbené
článek z BS o odívání.pdf článek o středověkém odívání z BS
střih na tuniku.pdf základní střih na tuniku
Návod na štít.pdf Návod na výrobu štítu, který používáme při soubojích

Jednoduchý varkoč či tunika

Nejjednodušší je vzít dostatečně široký pruh látky (alespoň jako tvé tělo a prostřihnout mu otvor na hlavu. Když máte obleček na sobě tak stačí jen přepásat a je hotovo.
Kdo chce jiný oblek – Tuniku, tak rychlá výroba spočívá v sešití již vyřazené staré košile, která se sešije tam kde by měly být knoflíky.
Barvy vybírejte tak aby byly přírodního ražení. Žádné svítivě zelené, žluté a podobné barvy.

Odívání

Další odkazy ke středověku

Dokumenty o středověku

Obrázek použitý na okraje stránek převzat ze stránek http://heraldika.kulna.cz